adwokat
0

Na czym polega praca adwokata

Wielu osobom wiąże aktywności adwokata tylko z przedstawicielstwem w sądzie w trakcie orzekania w materiach kryminalnych bądź też gospodarczych. W naszych realiach praca adwokata zdecydowanie wykracza poza ten zakres.

Nie tylko w sądzie

Kancelarie adwokackie wykonują wiele działań pozasądowych, które pozwalają na dochodzenie i protekcję naszych praw bez kosztów angażowania w to sądu. Świetnym przykładem tu może być zabezpieczenie praw własnościowych czy spadkowych, gdzie kancelarie adwokackie asystują w ochronie przedmiotów przynależących do prawowitego właściciela, reprezentując o jego interesy.adwokat
W świadczone usługi wchodzi także na przykład uzyskiwanie odszkodowania za pomyłki lekarskie czy też za nierzetelne wykonanie opłaconej pracy. W takich wypadkach nierzadko udaje się dojść do ugody nim jeszcze casus znajdzie swój schyłek w sądzie.

Mecenas może też przyjść Ci z wsparciem w sytuacji straty zatrudnienia – jeśli takowe zwolnienie było nieuzasadnione adwokat może skutecznie starać się o odzyskanie stanowiska pracy a także o odszkodowanie i stracone dochody powiązane z utratą miejsca pracy.
Z innej strony – służby kancelarii adwokackich i kancelarii prawnych są nieraz używane poprzez firmy do weryfikacji podpisywanych umów a także ściągania zapłaty.

W chwili obecnej sieć kancelarii adwokackich jest dobrze rozwinięta. Aktualnie nie ma regionu w którym nie świadczyła swoich usług chociaż jedna kancelaria adwokacka. Dla przykładu aglomeracji śląskiej, w Tychach działa ich kilkadziesiąt, a w o wiele mniejszym Mikołowie – parę kancelarii adwokackich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *