Przygotowania do ślubu nie są łatwe
0

Ślub – jak wybrać zespół na wesele?

Ślub to wyjątkowa sytuacja. Nie każdy decyduje się na taki krok. Jednak niezależnie od wyznania, na weselach zwykle gościom przygrywa jakiś zespół. Wesele to cudowna zabawa dla całej rodziny. Podczas celebracji takiego wydarzenia, dobrze by było mieć sprawdzony zespół weselny, od którego zależy cała zabawa, lub jej brak. Właściwie jeśli chodzi o ślub to nie ma spraw nieważnych lub mniej ważnych. Fotograf, catering, strój, obrączki i oczywiście muzyka.

Nie ma nic gorszego niż nieodpowiedni zespół na weselu.

Przygotowania do ślubu nie są łatwe
Przygotowania do ślubu nie są łatwe

Choć wcale nie musi to być zespół, czasem to specjalna gwiazda z show biznesu, mało znany zespół wykonujący muzykę alternatywną, czasem w rodzinie znajdzie się ktoś muzycznie uzdolniony, zdarza się, że na weselach gra orkiestra, dj. Wszystko zależne jest od preferencji pary młodej i osób goszczących na ich weselu. Ciężko bowiem jest dobrać muzykę, która odpowiadałaby wielu pokoleniom, a ślub niewątpliwie jest zabawą, na której uczestnicy są z różnych grup wiekowych. I tak jak marne jedzenie można zatuszować alkoholem i miłą atmosferą, tak najlepsze jedzenie nie zapewni miłej atmosfery, jeśli muzyka zanudza uczestników zabawy i nie sprawia, aby mięli ochotę do zabawy.

To totalna katastrofa.

Bo co gorszego można sobie wyobrazić niż plotki w całej rodzinie, że wesele było nudne, nieudane, wszystko było nie tak? Zespół weselny może grać różną muzykę, czasem swoją, czasem wykonuje utwory znanych artystów, zespołów. Ważne, aby wcześniej poznać opinie na temat tego zespołu, czy są rzetelni, czy nie nadużywają alkoholu podczas pracy na weselu, czy mają wszelkie uprawnienia do wykonywania swojej pracy. Zdarza się, że na wesele może przyjechać policja i przerwać zabawę bo zespół grający podczas wesela wykonuje nielegalnie swoją pracę. To nieprzyjemna okoliczność i dla samego zespołu, ale przede wszystkim dla gości weselnych i młodej pary. Ale jeśli zatrudnimy zespół weselny, który ma wszelkie pozwolenia na wykonywanie swojej pracy to możemy być pewni, że wesele będzie udaną zabawą. Muzyka królująca na polskich weselach to w dalszym ciągu disco polo. Stety lub niestety. Disco polo nie jest muzyką ambitną, nie jest nawet ładną muzyką, ani taką, którą uwielbiają tłumy na co dzień, jednak w czasie wesela łączy pokolenia i sprawia, że każdy ma ochotę na zabawę, a nie tylko ci, którzy sięgnęli już po kieliszek.
Wyróżnia to nas na tle innych krajów, gdzie króluje muzyka tradycyjna lub popularna. Choć to wszystko zależy od upodobań młodej pary i rodzin bawiących się na takiej zabawie, to wybrać muzykę trzeba taką, aby każdy mógł o tym weselu powiedzieć, że było udane, a zabawa była niezapomniana.

Najgorszą sytuacją jest, gdy państwo młodzi pochodzą z dwóch skrajnie różniących się rodzin. Gdy jedna część rodziny będzie bawić się przy disco polo, a druga, dystyngowana przy muzyce poważnej z kieliszkiem szampana lub lampką wina. Wtedy nie dość, że dwie rodziny przed ślubem mogą się pokłócić o wydawałoby się błahostkę, to do tego właściwie aż jedna z nich nie odpuści nie wiadomo, jak wesele będzie wyglądać. Nie mniej jednak, dobry zespół weselny powinien poradzić sobie z różnymi imprezami, wesele jest jedną z takich, na których trzeba się napracować, aby wszystkich zachęcić do zabawy ze względu na zróżnicowany gust muzyczny. Najłatwiej pogodzić dwie takie rodziny muzyką z lat 70 i 80. To muzyka najczęściej ich młodości, pełna wspomnień, przy której nawet młodsze pokolenia bawią się znakomicie, a i utwory są często bardzo skoczne i taneczne, dzięki czemu zabawa nie jest sztywna i każdy ma ochotę tańczyć. Zespoły weselne najczęściej znane piosenki śpiewają sami więc jest to ciekawa, zupełnie inna aranżacja znanych wszystkim utworów. Zdarza się też tak, że zespół skupia się na zabawianiu gości i puszczaniu muzyki z płyt. To oczywiście standardowy model, gdyż nie samą muzyką na weselu człowiek żyje. Istnieje bowiem szereg weselnych zabaw, którymi nie zajmują się ani państwo młodzi, ani ich rodzice, tylko właśnie zespół lub wodzirej.

Drugą najważniejszą osobą po zespole jest fotograf.

O tym nie wolno zapominać. O ile pamięć o jedzeniu się rozpłynie, muzyka w uszach przestanie pobrzmiewać to pamiątka z wesela musi być. Standardem jest teraz korzystanie z usług profesjonalnych fotografów ślubnych, których w większych miastach nie brakuje. Zresztą – co tu dużo pisać, zapotrzebowanie na ich usługi jest gigantyczne, skoro hasła takie jak „fotograf ślubny Kraków” czy „fotografia ślubna Warszawa” są wpisywane w wyszukiwarki kilka tysięcy razy… na miesiąc.

Dobry fotograf wie jak uchwycić piękno pary młodej
Dobry fotograf wie jak uchwycić piękno pary młodej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *