sl3
0

Wraca moda na grzejniki retro

Przyszedł zmierzch mody na sterylne wnętrza rodem z oferty Ikei? W minionych miesiącach zdecydowanie urosła sprzedaż w sklepach oferujących kaloryfery zdobione w stylu retro. Czy oznacza to rozpoczęcie nowego trendu? Postaramy się odnaleźć odpowiedź na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Retro – ale to już było?

Nowomodny styl hołubiony w folderach znanych supermarketów meblowych niekoniecznie zaspokaja każde gusta. Szczególnie dotyczy się to osób bogatszych ludzi, których gusta są nierzadko oryginalne i mogą sobie pozwolić na urządzenie domu stricte tak, jak na to mają ochotę, a nie tak jak im pieniądze pozwalają. W powodzi setek nudnych wzorów potrzebują się jakoś wyróżnić, a jednym ze sposobów jest oczywiście urządzanie domu czy biura w stylu XIX wieku. Zasobne osoby poszukują odrestaurowanych mebli z dawnych wieków, inwestują w adekwatne malowanie i dodatki jakie mają pasować w stylu z komponowanym wnętrzem. Ostatnim detalem szukanym w czasie planowania wnętrza są na ogół kaloryfery – nierzadko zaniedbywane, po wyremontowaniu wnętrza w wysokim standardzie często stają się najsłabszym składnikiem mieszkania. O ile stosunkowo łatwo nam nabyć lampę w stylu dawnym, o tyle wytwórców grzejników ozdobnych w owym nurcie jest niewielu.

Po pierwsze: jakość

Szukając grzejników dobrych do wnętrza osoby zasobne kierują się głównie stylem i poziomem skonstruowania takiego grzejnika. W takim wypadku „z miejsca” skreślane są grzejniki chińskie i tajwańskie – takie kaloryfery, skonstruowane z niskiej jakości materiałów, nie są w stanie spełnić pokładanych wymagań.
W naszym kraju na szczęście jest kilku wytwórców grzejników, z których wybrani – w tym np FUPH Jędrzejewski z Tychów – proponują produkcję grzejników dekoracyjnych na indywidualne zamówienia. W przypadku krajowych wytwórców mamy do czynienia z grzejnikami robionymi z bardzo dobrej próby surowców – miedzi i mosiądzu. Kupując grzejniki w opcji w której zamawiane przez nas produkty są budowane na nasze specjalne zlecenie ma także taki plus, iż możemy dokładnie dopasować wymiary konstruowanego wyrobu i mieć oddziaływanie na jego finalny wygląd.

Zamawiamy grzejnik – informacje praktyczne

Producenci grzejników na zamówienie korzystają z własnych zapleczy warsztatowych i schematycznych sposobów produkcji, skutkiem tego też nie znajdziemy tam przeróżnego rodzaju dziwacznych nazw technologii. Fundamentalnym sprawdzianem tego, czy wspomniane rozwiązanie jest aplikowane w wytworze finalnym jest to, czy… działa. Ta sama zasada tyczy się półproduktów – wykorzystywane przez fabrykantów miedź i mosiądz świetnie odprowadzają ciepło, a w efekcie wytwarzane grzejniki grzeją się nadzwyczaj szybko i mają wysoką skuteczność grzewczą.
W trakcie zlecania produkcji Nabywca może wybrać jego kolor – który wcale nie musi znaczyć malowanie proszkowe. Fabrykanci proponują także wykończenie grzejników w rzadkich wzorcach: chrom, satyna, stary mosiądz czy nikiel szczotkowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *